CFR suplimentează trenurile internaţionale

Ultima actualizare:

Ministerul Transporturilor a anunţat, încă de de dimineaţă, că CFR va suplimenta garniturile existente la trenurile internaţionale spre Budapesta şi Viena, în condiţiile în care traficul aerian european este în continuare perturbat de norii de cenuşă vulcanică.

România şi-a închis traficul aerian sâmbătă, la ora 18,00, până cel puţin duminică, la ora 12,00, după cum s-a decis la şedinţa Comitetului pentru situaţii de urgenţă, reunit la Palatul Victoria.

De altfel, peste 20 de state îşi vor menţine sâmbătă spaţiul aerian închis total sau parţial, din cauza norului de cenuşă format în urma erupţiei unui vulcan islandez.

Până în prezent au fost afectate următoarele ţări: Franţa, Germania, Italia, Marea Britanie, Elveţia, Olanda, Belgia, Austria, Polonia, Slovenia, Croaţia, România, Republica Cehă, Ungaria, Irlanda, Serbia, Danemarca, Norvegia, Finlanda, Suedia, Letonia, Estonia şi Belarus.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
nunta pixabay jpg
shingo suzuki libertatea jpg
gatit freepik1 jpeg
Nicușor Dan la BDSA FOTO Mediafax
fructe istock jpg
Strategii de joc pentru loto online  cum să ți alegi sistemul preferat jpg
dormitor png
bella hadid profimedia jpg
image
image