Dinamo, calificare fără probleme


    Niculescu a marcat şi el în poarta formaţiei din liga a treia
Niculescu a marcat şi el în poarta formaţiei din liga a treia

Dinamo Bucureşti este ultima echipă calificată în optimile de finală ale Cupei României-Timişoreana la fotbal, după ce a învins pe teren propriu formaţia de liga a treia FC Zlatna cu scorul de 5-0 (4-0) în şaisprezecimile de finală

Dinamo s-a impus prin golurile marcate de Cornel Predescu (4), Claudiu Niculescu (27), Ze Kalanga (30), Ianis Zicu (39) şi Nicolae Kiraly (62, autogol).

În optimi s-au calificat Universitatea Craiova, Gaz Metan CFR Craiova, Gaz Metan Mediaş, Gloria Bistriţa, Poli Iaşi, Unirea Urziceni, FC Vaslui, Astra Ploieşti, Internaţional Curtea de Argeş, Oţelul Galaţi, FC Braşov, FC Timişoara, Steaua Bucureşti, Rapid Bucureşti, CFR Cluj şi Dinamo Bucureşti. În şaisprezecimile de finală se acordă 6.500 euro pentru echipa învingătoare şi 3.500 euro pentru învinsă. Optimile de finală vor avea loc între 27-29 octombrie, iar tragerea la sorţi e programată marţi.

Rezultate:

marţi - 22 septembrie:

Gaz Metan Mediaş - CSM Râmnicu Vâlcea (II) 1-1 (0-0, 1-1), după prelungiri, 5-4 la loviturile de departajare

Au marcat: Claudiu Boaru (78), respectiv, Cătălin Săraru (90+1).

Au executat în ordine: Claudiu Boaru 1-0 (gol), Alexandru Dragomir 1-1 (gol), Mircea Voicu 2-1 (gol), Valerian Gârlă 2-2 (gol), Zarko Markovic 3-2 (gol), Florian Pârvu 3-3 (gol), Akaki Hubutia 4-3 (gol), Cătălin Săraru 4-4 (gol), Florin Sabou 5-4 (gol), Mihai Deaconescu 5-4 (ratare).

Gloria Bistriţa - Dunărea Giurgiu (II) 3-0 (3-0)

Au marcat: Souleymane Keita (4), Liviu Băjenaru (20), Cristian Coroian (36).

Politehnica Iaşi - Pandurii Tg Jiu 3-1 (2-0)

Au marcat: Cristian Bratu (24), Vlad Bujor (37), Dominik Bersnjak (90), respectiv, Adrian Rusu (75).

Universitatea Craiova - Gloria Bistriţa II (III) 4-0 (3-0)

Au marcat: Florin Costea (4, 43), Mihai Costea (27, 76).

Cartonaş roşu: Valerică Găman (Univ. Craiova, 13).

Miercuri 23 septembrie:

Unirea Urziceni - FC Sportul Studenţesc (II) 3-0 (2-0)

A marcat: Cristian Dănălache (19 - penalty, 27, 82).

CS Chimia Brazi (III) - FC Vaslui 0-5 (0-1)

Au marcat: Mike Temwanjera (43, 48), Wesley Lopes (66), Raul Costin (74), Hristijan Kirovski (88).

Codruţ Gâţu (Chimia) a ratat un penalty, în min. 45.

CS Astra Ploieşti - CS Farul Constanţa (II) 2-1 (0-0, 1-1), după prelungiri

Au marcat: Osvaldo Miranda (81), Georgian Păun (100), respectiv, Nuno Diogo (84).

CS Minerul Mehedinţi (III) - FC Internaţional Curtea de Argeş 1-1 (0-0, 1-1), după prelungiri, 3-5 la loviturile de departajare, la Vânju Mare

Au marcat: Cornel Mihart (86), respectiv, Ovidiu Stoianof (69).

Pentru Internaţional au transformat loviturile de departajare Ramses Gado, Cătălin Lazăr, Gabriel Matei, Miodrag Andjelkovic şi Abiodun Agunbiade.

FC Oţelul Galaţi - FC Unirea Alba Iulia 1-1 (1-1, 1-1), după prelungiri; 4-3 la loviturile de de departajare

Au marcat: John Ibeh (22), respectiv, Adrian Olah (20).

Au executat în ordine loviturile de departajare: Florin Dan 0-0 (ratare - a apărat Kolev), Marius Pena 1-0 (gol), Răzvan Dâlbea 1-1 (gol), Gabriel Viglianti 2-1 (gol), Adrian Olah 2-2 (gol), John Ibeh 3-2 (gol), Gheorghe Grozav 3-3 (gol), Adrian Sălăgeanu 4-3 (gol), Bobi Verdeş 4-3 (ratare - a apărat Kolev).

Cartonaş roşu: Milan Perendija (Oţelul, 118).

Ceahlăul Piatra Neamţ - CS Gaz Metan CFR Craiova (II) 1-1 (1-0, 1-1), după prelungiri; 2-3 la loviturile de departajare

Au marcat: Cristinel Gafiţa (19), respectiv, Constantin Ferariu (autogol, 90+2).

FC Braşov - CS Otopeni 4-0 (0-0, 0-0), după prelungiri

Au marcat: Nicolae Grigore (105), Marian Cristescu (111), Attila Hadnagy (119), Cătălin Munteanu (120).

Cartonaş roşu: Marian Constantinescu (CS Otopeni, 63).

FC Timişoara - CS Sănătatea Cluj (III) 7-0 (2-0)

Au marcat: Dare Vrsic (8, 71 - penalty), Lukas Magera (37, 52), Winston Parks (66, 84), Dejan Rusic (88).

FCM Bacău (II) - FC Steaua Bucureşti 0-2 (0-1)

A marcat: Pantelis Kapetanos (7, 50).

Joi 24 septembrie:

FC Bihor (II) - FC Rapid Bucureşti 0-2 (0-2)

Au marcat: Costin Lazăr (36), Juliano Spadacio (38).

CFR Cluj - Dunărea Galaţi (II) 2-0 (2-0)

Au marcat: Didi (12), Lacina Traore (19).

Dinamo Bucureşti - FC Zlatna 5-0 (4-0)

Au marcat: Cornel Predescu (4), Claudiu Niculescu (27), Ze Kalanga (30), Ianis Zicu (39), Nicolae Kiraly (62, autogol).

FotoJet (4) jpg
Luna sangerie horoscop shutterstock 2162086307 jpg
foto1 jpg
Cutremur la granița Turciei cu Siria 6 februarie 2023 Foto AFP
Alina jpeg
alexandra dinub jpg
foto1 shutterstock 1524565013 jpg
calendar ortodox 2021 6 februarie sfintii cuviosi varsanufie cel mare si ioan profetul doxologia jpeg
image
image
image
image
image
image
calendar ortodox 2021 6 februarie sfintii cuviosi varsanufie cel mare si ioan profetul doxologia jpeg
Cutremur la granița Turciei cu Siria 6 februarie 2023 Foto AFP
FotoJet (4) jpg
foto1 shutterstock 1524565013 jpg
foto1 jpg
Alina jpeg