Iatan a decedat în urma unui stop cardio-respirator

Iatan a decedat în urma unui stop cardio-respirator

Ultima actualizare:

Alexandru Iatan, portarul Dunării Giurgiu care a decedat ieri la la doar 19 ani, la un antrenament al echipei, a mai avut în familie un deces fulgerător.

O bunică din partea mamei fotbalistului a murit, în trecut, la 50 de ani, după ce a suferit un stop cardio-respirator, a precizat un unchi al fotbalistului.

Până la urmă şi verdictul în cazul jucătorului a fost unul similar: stop cardio-respirator, conform Institutului de Medicină Leaglă Mina Minovici.

Părinţii tânărului se aflau la mare când au aflat de tragedie şi au venit de urgenţă la Giurgiu pentru a se ocupa de înmormântarea fiului lor.

Portarul Alexandru Iatan, internaţional de juniori, a murit ieri la un antrenament al echipei Dunărea Giurgiu. El s-a prăbuşit pe gazon la scurt timp după ce a recepţionat o minge în stomac, încercând să apere un penalty.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
blocuri bucuresti 1024x580 jpg
Tutankhamon png
Viorel Pașca FOTO Inquam Photos / George Calin
masina locuinta pixabay jpg
haine masina de spalat istock jpg
un bărbat a câștigat 1 milion de euro la loterie, foto Shutterstock jpg
meci spania argentina fifa instagram jpg
facebook pexels jpg
image
image