Cazuri de violenţă în şcoli! În Capitală, elevii s-au ameninţat cu pistoalele

Ultima actualizare:

Potrivit România TV au existat două cazuri în care elevii s-au ameninţat cu pistoale cu gaz, chiar în incinta unităţii de învăţământ. Cazul s-a petrecut la o şcoală din sectorul 6 al Capitalei.

De asemenea, raportul consemnează şi alte opt cazuri de extrem de grave violenţă, ameninţări sau înjunghieri. Cele mai multe cazuri de violenţă sunt bătăile şi lovirile în incinta şcolii, 135 de astfel de incidente petrcându-se în total în Bucureşti, în  anul şcolar 2012-2013.

Elevii se confruntă şi cu furturi la şcoală, în total fiind consemnate 60 de asemenea infracţiuni. La nivelul municipiului Bucureşti, numărul total al violenţelor a fost de 244, cu aproape 100 mai mult decât numărul incidentelor din anul şcolar 2011-2012.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
667603927 1490937755734158 7052397436228229917 n jpg
image png
image png
Pensionari făcând calcule FOTO: Shutterstock
canicula bucuresti jpg
romani marea britanie jpg
image png
loto png
image
image