Hotelul Intercontinental, mesaj de solidaritate pentru cei afectaţi de pandemia COVID-19

Ultima actualizare:

Imagine spectaculoasă! Hotelul InterContinental din Bucureşti a transmis, joi seară, un mesaj simbolic în această perioadă complicată pentru industria hotelieră.

„Trimitem dragostea tuturor oaspeţilor, fanilor, clienţilor şi colegilor noştri din România şi din întreaga lume”, au scris pe pagina de Facebook reprezentanţii faimosului hotel din Capitală. Luminile mai multor camere au fost aprinse pentru a forma o inimă, scrie news.ro. „Hotelurile IHG din toată Europa îşi transmit dragostea eroilor necunoscuţi care luptă pentru a salva vieţi”, se arată în continuarea mesajului postat pe rețeaua socială. Şi Universitatea din Bucureşti a pus pe Facebook o fotografie cu Hotelul InterContinental, alături de mesajul: „Doza de optimism a serii vine din vecini, de la InterContinental, şi nu mai are nevoie de nici o altă descriere”. Industria turismului este una dintre cele mai afectate din cauza pandemiei de coronavirus.  



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
aligator istock jpg
Femeie care s-a trezit din somn - dimineata - pat FOTO Shutterstock
mcdonalds jpg
image png
image png
GettyImages 2283212062 jpg
bagaj hotel istock jpg
Ministrul Energiei Bogdan Ivan FOTO: captură video Facebook
image
image