Primăria Capitalei: Directoare arestată pentru evaziune fiscală

Ultima actualizare:

Mirela Ercuţă - administrator al unor societăţi comerciale din Brăila (la data faptelor), în prezent director executiv al Direcţiei Relaţii Publice şi Informare din cadrul Primăriei Municipiului Bucureşti -şi Cosmin Radu Ercuţă - administrator al unor societăţi comerciale din Brăila (la data faptelor), în prezent asistent manager la o societate comercială din Bucureşti - sunt cercetaţi pentru evaziune fiscală în formă continuată, a precizat Direcţia Naţională Anticorupţie (DNA), într-un comunicat.

Soţii Ercuţă au fost reţinuţi luni, iar marţi au fost prezentaţi Tribunalului Galaţi, cu propunere de arestare preventivă.

Potrivit DNA, propunerea de arestare preventivă, admisă de instanţă, a fost formulată şi ca urmare a sustragerii celor două persoane de la urmărirea penală



Parteneri

image
www.fanatik.ro
image
observatornews.ro
image
iamsport.ro
image
www.antena3.ro
image
www.gandul.ro
image
as.ro
image
playtech.ro
image
www.fanatik.ro
image
www.cancan.ro
image
www.viva.ro
image
www.unica.ro
image
playtech.ro
image
www.stiripesurse.ro
image
www.stiripesurse.ro
image
okmagazine.ro
image
okmagazine.ro
image
historia.ro
image
historia.ro
regatul unit shutterstock jpg
Nicolas Maduro, foto Shutterstock, captura X jpg
Autostrada A7 lotul focsani adjud foto facebook pro infrastructura png
image png
DN74 ninsoare zapada001 80x80 webp
image png
nauplio istock jpg
Ceai verde  Foto Freepik com jpg
image
actualitate.net
image
actualitate.net