Un tulcean a încercat să arunce în aer blocul în care locuieşte

Ultima actualizare:

    Poliţiştii au ajuns imediat la faţa locului
Poliţiştii au ajuns imediat la faţa locului

În noaptea de duminică spre luni, un bărbat din Tulcea, de 55 de ani, a ameninţat că aruncă în aer locuinţa de pe Aleea Mugurel.

Îngroziţi, vecinii au sunat la 112. Bărbatul era băut, scrie adevarul.ro.La faţa locului s-au deplasat poliţişti din cadrul Poliţiei Municipiului Tulcea, care au constatat că bărbatul a luat o butelie de aragaz şi a dat drumul la gaze, ameninţând siguranţa locatarilor.

Poliţiştii au evacuat toţi locatarii, existând pericolul potential de declanşare a unei explozii.

La faţa locului a ajuns şi negociatorul poliţiei, care, în urma unei negocieri care a durat aproximativ o oră, a reuşit să îl convingă pe bărbat să renunţe la gest, luându-se măsura încătuşării acestuia şi internării în spital pentru acordarea de ajutor medical de specialitate.

Bărbatul s-a ales cu dosar penal pentru săvârşirea infracţiunilor de tulburarea ordinii şi liniştii publice şi distrugere.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
inscriere la facultate jpeg
Prințul Harry  foto   profimedia 1091114759 jpg
a5e2b575 557c 4a66 994c 3fc4da0b5632 jpg
image png
image png
CV pentru angajare  Foto Freepik com jpg
ploaie freepik jpg
trandafiri istock jpg
image
image