Unul dintre bărbaţii diagnosticaţi cu malarie a murit

Ultima actualizare:

    Bărbatul din Constanţa  a murit marţi searăCaptura: PRO TV
Bărbatul din Constanţa a murit marţi searăCaptura: PRO TV

Două cazuri de malarie în 24 de ore.

Un bărbat din Constanţa a fost adus marţi seara la Bucureşti, dar după câteva ore bolnavul a murit, din cauza complicaţiilor grave. În schimb, celălalt pacient, pilotul din Bacău, este în stare stabilă. Pacientul transferat de la Constanţa avea 60 de ani şi se afla în stare critică, informează stirileprotv.ro. Bărbatul a murit la două ore de la internarea la reanimare. La spitalul de boli infecţioase şi tropicale Victor Babeş, doctorii îl au în îngrijire şi pe pacientul din Bacău, pilot civil, care a stat o perioadă în Mozambic. Bărbatul de 46 de ani se află la terapie intensivă, în stare stabilă. Malaria nu e contagioasă.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
thassos restaurants 1920 jpg
orez, foto shutterstock jpg
plosnite tren cfr FOTO tion ro 1 jpeg
back view man with mechanical leg sunny day sportsman black shorts white sneakers photographed training sport disability hobby concept jpg
Tendinte design interior 2025 mocha mousse  Foto ineditdesign png
canicula jpg
apartament, foto shutterstock jpg
Transfăgărășan văzut din dronă FOTO Shutterstock
image
image