Primele tensiuni între Borcea şi Andone

Ultima actualizare:

Dinamo a cedat jucători în această iarnă, a şi transferat la mijlocul terenului, dar a uitat să aducă acolo unde lui Andone îi „ardea buza" mai tare: în centrul apărării.

Deocamdată, roş-albii „respiră" în acea zonă numai prin Moţi şi Dragoş Grigore, în timp ce soluţii precum Raul Crişan, Zie Diabate şi Kone nu ar însemna decât emoţii în plus pentru stafful dinamovist. „Fălcosul" le-a transmis şefilor unde suferă echipa, cu pretenţia clară de a-i transfera un stopper de valoare.

Asta ar însemna ca Badea şi Borcea să scoată o sumă „frumuşică" din buzunar, într-o vreme în care ei au vândut zece jucători tocmai pentru a scăpa de salariile lor. „Dacă mai vrei fundaşi, mai promovează de la echipa secundă", a sunat răspunsul preşedintelui executiv, care l-a dezamăgit pe Andone.

Chiar dacă antrenorul de 50 de ani i-a explicat lui Borcea că, în cazul accidentării unuia dintre Moţi şi Dragoş Grigore, va trebui să improvizeze „pe fund", acţionarul nu s-a lăsat înduplecat.

Şefii nu mai au bani de cheltuit, fiind de acord, maximum, ca Andone să aducă jucători străini în probe, pe care ulterior clubul să-i transfere liber de contract.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
Ion Raţiu este prezentat drept „un constant opozant al lui Nicolae Ceauşescu “ în cei 50 de ani de exil jpeg
abstract blur supermarket department store (7) jpg
image png
full shot senior man with yoga mat jpg
fructe freepik1 jpeg
Dronă Constanța FOTO Facebook
varza gratis jpg
6e1320f4 58e6 4a97 801b 91a59766ae52 jpg
image
image