Toboșarul Megadeth a murit după ce a leșinat pe scenă

Toboșarul Megadeth a murit după ce a leșinat pe scenă

Ultima actualizare:

    Nick Menza a murit pe scenăFoto: Facebook
Nick Menza a murit pe scenăFoto: Facebook

Fostul toboșar al trupei trash metal Megadeth, Nick Menza, a murit, sâmbătă (21 mai), în timp ce concerta cu trupa lui actuală, OHM. Bărbatul a leșinat pe scenă, într-un club din Los Angeles. Familia lui a confirmat tragica veste. Artistul avea doar 51 de ani.

Nick Menza ar fi suferit un atac de cord în timp ce cânta alături de trupa OHM, în clubul Baked Potato, scrie Huffington Post. Menza s-a prăbușit pe scenă înainte să înceapă să cânte a treia piesă. Liderul trupei Megadeth și-a transmis condoleanțele pe pagina lui personală de Facebook. Nick Menza a înregistra împreună cu Megadeth albumele „Rust in Peace” (1990), „Coutdown To Extinction” (1992), „Youthanasia” (1994) și „Cryptic”. 

Nick Menza este fiul unui muzician și s-a apucat să cânte la tobe de la vârsta fragedă de doi ani. S-a alăturat trupei Megadeth pentru înregistrarea din 1989 „Rust in Peace” și a făcut parte din formație timp de nouă ani.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
banner ornela pasare png
Claudia patrascanu FB jpg
adi nartea colaj instagram jpg
Laura Cosoi, foto Instagram jpg
Daniel Buzdugan webp
Andreea Marin a slăbit 5 kilograme în urma Covidului pe care l-a avut luna trecută     Când se va revedea vedeta cu fiica ei, Violeta!
banner sanziana buruiana png
banner oana lis png
image
image