Adriana Bahmuţeanu, şah mat la Prigoană!

Adriana Bahmuţeanu, şah mat la Prigoană!

Ultima actualizare:

    Silviu Prigoană și Adriana Bahmuțeanu au divorţat din nou după 12 ani adunaţi de relațiefoto: arhiva personală
Silviu Prigoană și Adriana Bahmuțeanu au divorţat din nou după 12 ani adunaţi de relațiefoto: arhiva personală

Silviu Prigoană va lua foc când va vedea decizia Tribunalului Bucureşti. Afaceristul a pierdut procesul prin care solicita instanţei ca cei doi copii minori să înveţe la şcoli private. Băieţii vor continua cursurile unei instutuţii de stat, aşa cum a vrut mama lor, realizatoarea tv, Adriana Bahmuţeanu.

Procesul dintre Silviu Prigoană şi Adriana Bahmuţeanu a ajuns la final. Omul de afaceri şi-a dorit ca cei doi copiii ai lor, Maximus (7 ani) şi Eduard (5 ani), să urmeze cursurile unei şcoli private, iar vedeta de televiziune a vrut ca minorii să meargă la o instituţie de stat. Realizatoarea tv a convins judecătorii, iar aceştia i-au dat dreptate în acest caz. Adriana Bahmnuţeanu se bucură de victorie pe reţeaua de socializare, unde şi-a anunţat prietenii că a pus punct luptei pe această temă cu fostul ei soţ. 

[[{"fid":"724053","view_mode":"imagine_articol","fields":{"format":"imagine_articol","field_file_image_alt_text[und][0][value]":"adriana bahmuteanu proces silviu prigoana copii scoli","field_file_image_title_text[und][0][value]":"Adriana Bahmuţeanu a insistat ca cei doi copii să înveţe la şcoli de stat","field_subtitle[und][0][value]":"foto: arhiva personală"},"type":"media","attributes":{"alt":"adriana bahmuteanu prtoces silviu prigoana copii scoli","title":"Adriana Bahmuţeanu a insistat ca cei doi copii să înveţe la şcoli de stat","class":"media-element file-imagine-articol"}}]]

"Gata,  am reuşit! După o lupta grea dusă prin instanţe, Tribunalul Bucureşti a decis astăzi că ambii copii să fie înscrişi şi să urmeze cursuri la şcoală de stat la care suntem arondaţi! Decizia este definitivă! Mulţumesc bunului Dumnezeu şi doamnei avocat Ionela Vasile pentru ajutor!", a scris vedeta tv pe Facebook. 

Silviu Prigoană dezvăluia în urmă cu doar câteva săptămâni că mutarea nu va costa nimic, pentru că cei mici au primit burse. Se pare că şcoala unde voia ca băieţii să fie mutaţi ajută material copiii care provin din familii cu probleme, cum este şi cazul familiei Prigoană, omul de afaceri având un handicap locomotor. Acest amănunt nu a fost însă suficient pentru instanţă, care a decis în favoarea Adrianei Bahmuţeanu. 



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
Andreea Marin a slăbit 5 kilograme în urma Covidului pe care l-a avut luna trecută     Când se va revedea vedeta cu fiica ei, Violeta!
image jpeg
banner oana lis png
Cheloo The Four Cei4 jpeg
calin donca colaj facebook jpg
Raicu Andreea jpg
felix mihaela radulescu instagram jpg
theo rose instagram jpg
image
image