Andreea Marin și Mihaela Rădulescu, pe micul ecran în rochii de infarct. Verdictul stilistului Florin Burescu: „Nu mai au 20 de ani, dar...” De la ce a pornit vechea lor rivalitate
Andreea Marin (50 de ani) și Mihaela Rădulescu (56 de ani) au revenit, în forță, pe micile ecrane, cu un look desăvârșit, de zile mari, prezența lor, la TVR și la PRO TV, fiind salutată de fanii care le-au dus dorul. Stilistul Florin Burescu le-a analizat ținutele, în exclusivitate pentru Click!, și a dat verdictul. Cât despre veșnica lor rivalitate, Andreea Marin menționa cândva că vina ar fi în terenul advers.






Florin Burescu, designer: „Arată nu bine, ci cel mai bine din toată cariera lor”
Mihaela Rădulescu a purtat o rochie superbă, în alb-negru, la filmările ediției speciale de 1 Decembrie, de la PRO TV, iar Andreea Marin a ales o rochie de gală, cambrată pe trup, pentru programul de Revelion de la TVR.
Florin Burescu, stilistul vedetelor, le-a analizat ținutele în care divele, veșnice rivale, s-au prezentat la întoarcerea pe micul ecran:
„Deși nu au recunoscut niciodată că sunt rivale, cu adevărat, cred că a existat acolo un sâmbure de adevăr. Dacă mă întrebați pe mine, pot spune că sunt personalități total diferite, total opuse, și ca percepții de viață. Mi-aș dori să revină definitiv pe micile ecrane, să aibă din nou emisiunile lor, sunt femei de la care ai ce învăța, din punct de vedere intelectual, dar și al experienței.
„Mihaela Rădulescu și-a păstrat statutul de divă”
Arată nu bine, ci cel mai bine din toată cariera lor. Deși Mihaela Rădulescu a trecut recent printr-o tragedie, decesul omului drag, ea și-a păstrat acest statut de divă, acest rafinament, pe care îl are. Mi-a plăcut apariția ei, de la PRO TV, impecabilă, superbă, de sus până jos, o ales o rochie în alb-negru, care i-a venit foarte bine”.
„Mai au și ele greșelile lor, din punct de vedere stilistic”
Florin Burescu le apreciază însă și profesionalismul, exeperiența în televiziune:
„Cât o privește pe Andreea Marin, ea a slăbit foarte mult, arată impecabil, a ales o rochie frumoasă, cu un decolteu și cu o lungime potrivite. Nu mai au 20 de ani, așa că, deși corpul lor arată foarte bine, sunt niște proporții ce trebuie păstrate.
Orice s-ar întâmpla, în această lume a televiziunii, ele vor rămâne ca punct de reper pentru foarte mulți. Iar eu le mai recomand, nu numai din punct de vedere stilistic, că mai au și ele greșelile lor, cum e și normal, ci și punct de vedere profesional, ca un exemplu demn de urmat pentru generația ce vine din spate”.
De la ce a pornit rivalitatea lor? Andreea Marin: „Probabil, am deranjat, am succes”
Andreea Marin a vorbit, în urmă cu câțiva ani, în emisiunea „40 de întrebări cu Denise Rifai”, de la Kanal D, despre rivalitatea cu Mihaela Rădulescu. De la ce ar fi pornit, de fapt, războiul? Nu Ștefan Bănică Jr, artistul cu care ambele au fost căsătorite, în perioade diferite, ar fi singurul motiv?
„Nu de la mine. Eu sunt un om care privește în curtea sa, care își vede cu seriozitate și pasiune de munca sa. Probabil, am deranjat prin succes. Am deranjat prin a fi prea vizibilă, deși la început eram un copil ce nu oferea mari perspective.
„Dumnezeu ne vede pe fiecare”
Creșterea mea în domeniu a fost fulminantă și a deranjat, au pornit tot felul de șicane. La un moment dat, agresivitatea începe să te deranjeze și trebuie să te aperi. Nu vreau să discutăm, până la urmă s-a definit cum s-a putut mai bine. Realitatea de azi arată unde e fiecare și Dumnezeu ne vede pe fiecare”.
Andreea Marin a slăbit 20 de kilograme cu dietă personalizată
Vedeta tv a vorbit, într-un recent interviu pentru Click!, despre perioada în care a reușit să slăbească foarte mult, cu voință, dar și sub atenta îndrumare a unui nutriționist:
„La început am mers la medic, mi-am făcut analizele, am văzut care sunt problemele, am tras o concluzie împreună, în funcție de acest lucru s-a creat o dietă care a fost în trepte. La început, o dietă de deblocare, în care am slăbit mai mult, apoi, pe parcurs, am tot eliminat obiceiurile greșite, combinațiile, mâncatul la orelele nepotrivite și așa mai departe... Nu vorbim numai de siluetă, ci de sănătate și de modul de a înainta în vârstă frumos și demn”.



































