Bebe Cotimanis face dezvăluiri sincere despre prietenia cu Carmen Tănase: „18 rămâne numărul care ne leagă”

Carmen Tănase și Bebe Cotimanis sunt două nume sonore în lumea artistică din România. Consacrați pentru cariera lor în lumea filmului și a cinematografiei, în spatele camerelor de filmat, pe cei doi îi leagă o veche și frumoasă prietenie, despre care Bebe Cotimanis a amintit recent, cu ocazia zilei de naștere a actriței. 

Carmen Tănase și Bebe Cotimanis - Foto: social media
Carmen Tănase și Bebe Cotimanis - Foto: social media

Actrița care a cucerit inimile milioanelor de români a împlinit pe 18 ianuarie respectabila vârstă de 65 de ani. Printre multele mesaje și urări frumoase pe care le-a primit din partea apropiaților și fanilor, Bebe Cotimanis (70 de ani) i-a transmis un mesaj emoționant, pe rețelele de socializare. 

Bebe Cotimanis, dezvăluiri despre prietenia cu Carmen Tănase

Actorul a postat mai multe fotografii recent cu el și cu Carmen Tănase, dar și de acum două decenii, când jucau în telenovela „Lacrimi de iubire”, când interpretau rolurile personajelor  Grigore Varlam (Bebe Cotimanis), un om potent financiar, recăsătorit cu Simona (Carmen Tanase), în dreptul cărora a transmis următorul mesaj: 

„Chiar dacă vin cu o zi întârziere, 18 rămâne numărul care ne leagă. Îți doresc ca viața ta să fie o sărbătoare continuă, cu lumină, sens și aplauze sincere, exact așa cum le meriți.”

Cei doi actori, pe vremea când jucau în „Lacrimi de iubire” - Foto: social media
Cei doi actori, pe vremea când jucau în „Lacrimi de iubire” - Foto: social media

„Acum 20 de ani eram Varlam și Simona. Chiar dacă anii au trecut, am rămas aproape”, a mai transmis actorul. 

Ce rol joacă numărul 18 în prietenia celor doi actori 

De asemenea, în decursul anului trecut, tot cu ocazia zilei de naștere a actriței, Bebe Cotimanis a transmis un mesaj asemănător, în care a amintit, din nou, de importanța numărului 18, fiind ziua în care cei doi s-au născut. 

„La mulți ani, Carmen! Ce noroc să te am aproape, pe scenă și în viață, de atâția ani! Ai fost și rămâi o forță a naturii – talentul tău și energia ta sunt molipsitoare. Dacă teatrul și televiziunea ar fi o familie, tu ai fi inima lor! Îți mulțumesc pentru toate momentele de neuitat și îți doresc să ai parte de toate aplauzele pe care le meriți. Te iubesc, sora mea de suflet! 

P.S: Oare să fie o simplă coincidență că suntem amândoi născuți într-o zi de 18? Eu zic că e o regie divină.”, a spus actorul. 



Parteneri

image
www.fanatik.ro
image
observatornews.ro
image
iamsport.ro
image
www.antena3.ro
image
www.gandul.ro
image
as.ro
image
playtech.ro
image
www.fanatik.ro
image
www.cancan.ro
image
www.viva.ro
image
www.unica.ro
image
playtech.ro
image
www.stiripesurse.ro
image
www.stiripesurse.ro
image
okmagazine.ro
image
okmagazine.ro
image
historia.ro
image
historia.ro
banner fabio jpg
colaj valentino jpg
banner musai la turcașiu jpg
Catalin Crisan webp
Banner Melina
banner cristian tantareanu png
banner Daniela Ploia jpg
Maria Constantin a dat Rio de Janeiro pe Jamaica
image
actualitate.net
image
actualitate.net