Paula Seling a ajuns pe masa de operație! Ce probleme grave de sănătate a avut solista?! „Am început să mișc!”

#Exclusiv Click!

Paula Seling a traversat, în ultima vreme, o perioadă cu grave probleme de sănătate. Artista a suferit, în urmă cu aproape două luni, o fractură la claviculă și a ajuns pe masa de operație. Acum artista se află în perioada de recuperare. 

Momente cât se poate de dificile pentru Paula Seling (46 de ani). Prezentă marți seara la „Ceaiul de la ora 5”, eveniment exclusivist organizat de Nicoleta Scarlat (Baroneasa de Brattleby), Paula Seling a dezvăluit, în exclusivitate pentru Click!, că se află încă în perioada de recuperare după ce și-a fracturat clavicula. Ulterior, solista a suferit o operație de implant de titan. 

Paula Seling, alături de Nicoleta Scarlat ( Baroneasa de Brattleby) foto: Click!
Paula Seling, alături de Nicoleta Scarlat ( Baroneasa de Brattleby) foto: Click!

Paula Seling, probleme grave de sănătate! „Sunt în recuperare după o fractură la claviculă”

Artista intenționează să reînceapă cât de curând antrenamentele de înot alături de fiica ei, Elena, după ce se va termina perioada grea de recuperare. 

„Acum este o perioadă un pic mai complicată pentru că am avut o mică problemă medicală cu o mână. Am suferit o operație de implant de titan pentru că mi-am fracturat clavicula. A fost o situație de care sincer nu mai vreau să vorbesc. 

A fost un pic mai greu cu toate, sunt în recuperare acum. Am început să mișc!”, a dezvăluit Paula Seling, în exclusivitate pentru Click!

Paula a apărut la concerte cu mâna bandajată 

În ciuda problemelor de sănătate cu care s-a confruntat în ultima perioadă, solista nu a renunțat la concerte vara aceasta. A apărut pe scenă cu mâna bandajată. 

„A fost greu că am avut și multe concerte în perioada asta, iar pentru o tehnică vocală bună ai nevoie să-ți implici cam toată musculatura. 

Dar, mulțumesc lui Dumnezeu și mulțumesc tehnicii pe care an moștenit-o de la maestra mea Gabriela Duțescu, Dumnezeu s-o odihnească. Mai nou, lucrez cu Ioana Mândoiu, o altă terapeută vocală.  

Exact cum îți întreții corpul la sală, așa trebuie și cu vocea. În fiecare zi, fac minim o oră de studiu vocal pentru a-mi menține vocea în parametrii. Nu am avut niciodată noduli pe corzile vocale, ei apar ca urmare a unei tehnici vocale deficitare”, a mai mărturisit Paula Seling, în exclusivitate pentru Click!  



Parteneri

image
www.fanatik.ro
image
observatornews.ro
image
iamsport.ro
image
www.antena3.ro
image
www.gandul.ro
image
as.ro
image
playtech.ro
image
www.fanatik.ro
image
www.cancan.ro
image
www.viva.ro
image
www.unica.ro
image
playtech.ro
image
www.stiripesurse.ro
image
www.stiripesurse.ro
image
okmagazine.ro
image
okmagazine.ro
image
historia.ro
image
historia.ro
Denise Rifai, foto Facebook, arhiva  jpg
Victor Rebengiuc FOTO Mediafax
banner natalia guberna jpg
Daniela Gyorfi are 45 de kilograme la 57 de ani
megan fox getty (1) jpg
banner cristina spatar jpg
banner banner artan priveghi jpg
Alina Puscas, foto Instagram jpg
image
actualitate.net
image
actualitate.net