VIDEO Reg Presley, interpretul celebrei piese «Wild thing», a murit

VIDEO Reg Presley, interpretul celebrei piese «Wild thing», a murit

Ultima actualizare:

Printre hit-urile trupei se numără piese precum „Wild thing" şi „Love is all around"(cunoscută şi pentru cover-ul trupei Wet Wet Wet, din anii '90, care s-a bucurat de un mare succes), „With a girl like you" şi „I can't control myself".

Potrivti BBC, jurnalistul muzical Keith Altham a scris pe pagina sa de Facebook : „Dragul meu prieten a murit, după mai multe după o lungă luptă cu cancer", referindu-se la Presley.

Presley şi-a anunţat retragerea din lumea muzicală în urmă cu un an, simţindu-se rău după un concert din Germania. El a fost diagnosticat cu cancer la plămâni.

În ianuarie 2012, într-o scrisoare adresată fanilor pe site-ul său oficial, artistul transmitea:

După cum bine ştiţi, m-am simţit foarte rău, în timpul unui show din Germania, în decembrie. Cât am stat în spital, am făcut testele necesare şi am aflat că am cancer. Acum sunt supus chimioterapiei şi mă simt destul de bine. Totuşi, cred că venise momentul să mă retrag. Aş vrea să vă mulţumesc, pe această cale pentru scrisorile, telefoanele şi dragostea voastră, pentru suportul şi loialitatea de care aţi dat dovadă, de-a lungul anilor."

Reg Presley s-a născut în Andover, Hampshire şi a fondat trupa The Troggs la începutul anilor '60.

Hit-ul din 1967, „Love is all around" a reajuns numărul 1 în topurile din Marea Britanie, timp de 15 săptămâni, după ce trupa scoţiană Wet Wet Wet a făcut un cover.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
Design fără titlu (5) png
Crina Abrudan, cu mama la International Fashion Island din Malta
cher gettyimages jpg
andreea ibacka jpg
banner dan negru cu shelly png
banner daniela gyorfi jpg
image png
Ce nu îi lipsește niciodată din geantă lui  Carmen Negoiță
image
image