A murit de supradoză în puşcăria Rahova

Ultima actualizare:

    Lucia, mama lui Silviu,  i-a cumpărat cele  trebuincioase pentru  înmormântare
Lucia, mama lui Silviu, i-a cumpărat cele trebuincioase pentru înmormântare

Un puşcăriaş de la Penitenciarul Rahova, din Capitală, şi-a găsit sfârşitul, duminică seară, din cauza unei supradoze de stupefiante.

Silviu Ajder avea 30 de ani şi era închis pentru tâlhărie. Vestea morţii bărbatului a venit ca un trăznet asupra mamei lui, Lucia Ajder, care tocmai se pregătea să-i facă un pachet cu cele trebuincioase.

Femeia îi trimitea copilului său câte ceva în fiecare lună şi se obişnuise pentru că, spune ea, Silviu a stat mai mult în puşcărie decât acasă.

„A avut probleme cu drogurile de mult timp, de vreo 15 ani. Prima oară, Poliţia l-a luat când avea doar vreo 13-14 ani pentru că furase o maşină şi plecase la plimbare. De atunci au început problemele cu drogurile. Când se elibera venea acasă şi lua totul. A vândut telefoane, televizorul, până şi hainele mele le vindea, numai ca să aibă bani de droguri. Când nu mai avea ce vinde, spărgea magazine. Ultima oară când s-a eliberat a venit acasă cu una pe care o cunoscuse la puşcărie, la Giurgiu, o prostituată, şi a luat-o de nevastă. Eram sigură că drogurile o să-l distrugă definitiv pe Silviu al meu!", spune printre lacrimi femeia.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
mircea lucescu webp
1705316250 corpul garzilor revolu ionare islamice jpg
anabela chan bijuterii instagram jpg
yossi2 ski 712004 jpg
stramtoarea ormuz iran shutterstock jpg
banner traian badulescu jpg
pestera apuseni webp
Retele sociale - facebook - telefoane FOTO Shutterstock
image
image