Borcea vinde jucători să-şi plătească datoriile

Ultima actualizare:

    Cristi Borcea
Cristi Borcea

Adrian Cristea şi Claudiu Niculescu au fost propuşi la nou-promovata din Ardeal, cu gândul că, în contul lor, Dinamo, va scăpa de returnarea creditării de 1,6 milioane de euro a finanţatorului „şepcilor roşii", Florian Walter.

În „Groapă", nimeni nu mai aduce bani de acasă. A recunoscut acest lucru chiar şi Cristi Borcea. Plata datoriilor faţă de foştii acţionari a fost trecută la coadă. Dacă lui Vasile Turcu i s-a promis că va încasa nişte bani doar la eventuala vânzare a unor fotbalişti, lui Florian Walter de la „U" Cluj i s-a propus, în schimb, să ia jucători de la Dinamo.

Finanţatorul „şepcilor roşii" are de recuperat din „Ştefan cel Mare" 1,6 milioane de euro. În schimbul stingerii datoriei, Borcea le-a băgat pe gât clujenilor doi jucători: Claudiu Niculescu şi Adrian Cristea. Oricum, tot dinamovistul ar ieşi în câştig, deoarece cota de piaţă a celor doi „câini", însumată, nu se apropie nici măcar de 1,5 milioane de euro.

Cum nici „Prinţul" şi nici „Clau-gol" nu au ajuns în Ardeal, acţionarii "roş-albilor" au schimbat oferta către Walter: alţi jucători, la pachet, tot în contul acelei creditări de 1,6 milioane de euro.

Problema este că patronul clujenilor nu a reuşit să convingă pe niciunul dintre elevii lui Andone să meargă la o nou-promovată, astfel că, până acum, Borcea şi Badea au rămas pe cap cu returnarea către Walter a respectivei datorii.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
ten piele depositphotos1 jpeg
shutterstock 2433214687 jpg
masa de paste shutterstock jpg
sfanta lumina jpg
BeFunky collage   2026 04 09T232252 639 jpg
televizor istock jpg
blomst tesla 1738969 jpg
668120447 2779698109061520 51836139341681173 n jpg
image
image