Campionii mondiali la fotbal, răsplătiţi cu ceasuri de lux de 25000 de euro

Ultima actualizare:

Opt luni şi jumătate după cucerirea primului Mondial din istoria fotbalului spaniol, selecţionata Spaniei încă primeşte cadouri, premii, trofee şi diplome de merit din toate părţile.

De altfel, Vicente del Bosque vrea să pună capăt acestei situaţii, urmând ca joi, în Granada, evenimentul organizat de unul din sponsorii naţionalei, Cruzcampo, să fie ultimul la care jucătorii săi să mai participe.

Până atunci, însă, campionii mondiali au primit ultimele cadouri, promise de şefii Federaţiei Spaniole. Nu este un cadou oarecare. Dacă după câştigarea Campionatului European, fotbaliştii La Roja au primit câte un telvizor uriaş din partea forului de fotbal, de data aceasta elevii lui Del Bosque au primit câte un ceas de mână Audemars Piguet, în valoare de 24.700 de euro fiecare.

Pe spate, ceasurile au gravate numele fiecărui jucător, cu titlul "Campion al lumii" şi numărul de pe tricoul fiecăruia.

Citeşte mai departe pe adevarul.es!



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
sticel vin stalin georgia jpg
Donald Trump la banchetul de stat alături de Xi Jinping FOTO AFP
WhatsApp Image 2026 05 29 at 13 26 37 jpg
edinugraha building 102840 1280 jpg
turisti plaja jpg FOTO Pixabay
jancickal city 4994810 jpg
image png
1 iunie 2019  Activităţi şi evenimente de Ziua Copilului, în Bucureşti jpeg
image
image