Dan Negru: «Pompierii din New York au vrut să-mi taie maşina cu drujba»

Ultima actualizare:

Omul de televiziune povesteşte pe blogul său că autorităţile din superba metropolă americană au vrut să-i taie maşina cu drujba deoarece parcase ilegal.

"La New-York am parcat maşina într-un loc rezervat pompierilor, în dreptul unui hidrant, chiar sub semnul "parcarea interzisă"...În câteva minute o maşină de pompieri a oprit lângă mine şi doi zdrahoni au coborât cu un soi de drujbă în mână pregătiţi să-mi taie maşina.

Aşa se face civilizaţie, cu băţul...! Acolo dacă parchezi anapoda amenda te ustură rău sau rişti ca pompierii să-ţi distrugă maşina. O lege a statului New-York dă acest drept pompierilor dacă un autoturism împiedică alimentarea cu apă de la vreun hidrant de pe stradă...", a scris Dan Negru.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
politie1 jpg
aer conditionat, foto shutterstock jpg
Batrana pensionara bani pensie FOTO Shutterstock jpg
dieta istock jpg
Taxi, foto Shutterstock jpg
Testament FOTO Shutterstock
image png
vitamine istock jpg
image
image