Ioana Popescu, cel mai prost bucătar din Anglia

Ultima actualizare:
Omleta  tot nu  i-a ieşit
Omleta tot nu i-a ieşit

Ioi! Ceea ce unii fac cu ochii închişi, pentru alţii poate fi un sport extrem. Ioana Popescu, de 26 de ani, care trăieşte în Northfield, Birmingham, Marea Britanie, este un matematician de nota 10.

Cel puţin aşa susţin colegii ei de la şcoala gimnazială din Birmingham. Însă atunci când vine vorba să gătească, se declanşează Apocalipsa în bucătărie. Se strică instantaneu cuptorul, tigaia de teflon învaţă să “prindă” mâncarea, carnea “scapă” neprăjită şi nici măcar omleta nu iese cum ar trebui. Şi pentru că este campioană la explodat vinetele în timp ce le coace, topeşte plăcintele şi transformă în scrum cartofii puşi la copt, Ioana Popescu s-a înscris în competiţia naţională “cel mai prost bucătar”.

La ultima tentativă,  a distrus   cuptorul  şi tigaia...
La ultima tentativă, a distrus cuptorul şi tigaia...

Ea a făcut acest pas după ce colegii ei de la şcoală au constatat că de la începerea anului şcolar şi până în prezent românca nu a mâncat nici o masă acasă, ci doar la cantina şcolii. Mai mult decât atât, directoarea şcolii a spus că frumoasa Ioana a fost nevoită să-şi cumpere mai multe seturi de tigăi, oale şi câteva tăvi pentru că “ultimele tentative de a găti ale Ioanei au eşuat lamentabil cu distrugerea întregii vesele”.


    La ultima tentativă, a distrus cuptorul şi tigaia...
La ultima tentativă, a distrus cuptorul şi tigaia...


Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image png
Donald Trump  foto   profimedia 1095248193 jpg
pexels mariana serban 56316290 9679284 jpg
ploi vijelii si grindina in jumatate de tara meteorologii au emis cod galben si anunta o schimbare radicala a vremii 999200 webp
loto
haine second hand   foto pixabay angelsover jpg
image png
image png
image
image