Se joacă prinselea pe stânci!

Ultima actualizare:

    Un gest greşit şi cad în gol de la  400 de metri înălţimefoto: photoland/caters
Un gest greşit şi cad în gol de la 400 de metri înălţimefoto: photoland/caters

Când se plictisesc se joacă din zori şi până în seară cu Moartea.

Tinerii cascadorii norvegieni Jarl Hernes Gasvaer, de 24 de ani şi fratele lui Brage Hernes Gasvaer, de 18 ani, nu cunosc frica. Atunci când li se pune pata, cei doi iau cu asalt stâncile din oraşul natal Svolvaer.

Şi la peste 400 de metri înălţime fac figurile la care se încumetă doar lotul olimpic de gimnastică. Recent, cei doi au ţinut întreaga planetă cu sufletul la gură după ce au postat pe Internet un film cu ei în timp ce sfidau legea gravitaţiei.

Locul lor de joacă, unul dintre cele mai periculoase locuri de escaladă, vârful Svolvaergeita. Brage a venit la jocul „de-a prinselea” printre stânci însoţit de alţi trei colegi de facultate care chiar dacă nu au intrat în nebunia fraţilor, au avut grijă să filmeze întreaga nebunie. Cei doi fraţi plănuiesc să îşi continue joaca la vară, pe stâncile din Marele Canion, în SUA.

Parteneri

image
www.fanatik.ro
image
observatornews.ro
image
iamsport.ro
image
www.antena3.ro
image
www.gandul.ro
image
as.ro
image
playtech.ro
image
www.fanatik.ro
image
www.cancan.ro
image
www.viva.ro
image
www.unica.ro
image
www.playsport.ro
image
sportpesurse.ro
image
www.bugetul.ro
image
okmagazine.ro
image
okmagazine.ro
image
historia.ro
image
historia.ro
vremea umbrela vant lapovita ploi pixabay jpg
sindromul inimii frante pixabay png
Prințul Harry și Meghan Markle foto profimedia (3) jpg
ion tiriac jpeg
ai generated 9073523 1280 jpg
FH00 Sir Henry Austen Layard scaled jpg
ai generated 8820202 1280 jpg
62544464 jpg
image
actualitate.net
image
actualitate.net