Fotbal: Meciuri amicale în Liga I

Braşovenii au deschis scorul în minutul 16, prin Alexandru Piţurcă, iar Internaţional a egalat în minutul 87, prin Nasser Menassel. Chipciu a ratat un penalty pentru FC Braşov, în minutul 57, după un fault în careu al lui Izvoranu asupra lui Piţurcă.

''A fost un meci de pregătire după o săptămână în care s-a lucrat bine la antrenamente. Nu mi-a plăcut jocul din a doua repriză, dar cred că oboseala şi-a spus cuvântul după programul încărcat cu câte două antrenamente zilnice în această săptămână. Sunt mai mulţi jucători cu probleme medicale, însă eu sper să-i putem recupera începând de săptămâna viitoare. Nu cred că Mihai Roman va fi apt pentru meciul cu Dinamo. Roman va începe săptămâna viitoare pregătirile cu echipa şi mă îndoiesc că va fi apt pentru meciul cu Dinamo'', a declarat după meci antrenorul echipei braşovene, Viorel Moldovan.

Au evoluat echipele:

FC Braşov: Kajcsa (Mincă, 46) - Oros, Abrudan (Senin, 63; Darius Drăgan, 67), Bogdan Niculae, Cristi Ionescu - M. Cristescu (Cătălin Munteanu, 63), Măldărăşanu, Nene (Ilyeş, 63), Chipciu - Al. Piţurcă (Dedu, 75), Hadnagy (D. Zaharia, 63). Antrenor: Viorel Moldovan.

Internaţional: Marius Popa (Pampea, 46) - G. Matei, Ciucur, Izvoranu, Filip - Cl. Ionescu II, Itu, Vezan, Menassel - Andjelkovic (Abdoul, 63), Voiculeţ. Antrenor: Ştefan Stoica.

Urziceniul îşi epuizează ghinionul în amicale

FC Oţelul Galaţi a învins vineri campioana FC Unirea Urziceni cu scorul de 3-2 (2-0), în deplasare, într-un meci amical de fotbal.

Golurile au fost marcate de Marius Pena (21 - penalty), Marius Matei (41) şi Laurenţiu Iorga (65), respectiv, Marius Bilaşco (73 - penalty) şi Marius Onofraş (90).

Onofraş a ratat un penalty, şutând mingea peste poartă, după un fault făcut de Jelev în careu, la scorul de 0-0.

Oţelul a avut câte o formulă în fiecare repriză: (partea I) Kolev - Cârjă, Sârghi, Jelev, Sălăgeanu - Neagu, Giurgiu - Antal, G. Paraschiv, M. Matei - Pena; (partea a II-a) Baotic - Râpă, Costin, Perendija, Siminic - Viglianti, Mojsov - Iorga, Ibeh, Nikolic - Axente.