Funcţionarele i-au făcut cinste cu impozitul, ca să nu mai numere mărunţişul

Ultima actualizare:

În decembrie, a venit cu pungile de mărunţiş şi a spus că răzbunarea lui nu se va opri aici.

S-a ţinut de cuvânt! Ieri, el a mers cu monede de 1 ban, în două găletuşe şi într-o cutie din lemn. Sătulă să numere miile de monede, funcţionara de la ghişeu i-a dat contribuabilului chitanţa de plată fără să mai verifice suma primită.

„Prima dată am dat cutia în care erau doar 10 lei. Doamna de la ghişeu a luat cutia, a mers în spate şi a revenit după vreo 10 minute cu o chitanţă pe care era trecută ca fiind achitată suma de 233 de lei", povesteşte Miroiu.

„Am întrebat-o dacă a numărat banii. Mi-a răspuns: «Ar fi bine să plecaţi cât mai repede, să nu aveţi probleme»", spune râzând Miroiu. Astfel, se poate spune că funcţionarele i-au făcut cinste contribuabilului cu 223 de lei, decât să stea să mai numere mărunţişul.



Parteneri

image
www.fanatik.ro
image
observatornews.ro
image
iamsport.ro
image
www.antena3.ro
image
www.gandul.ro
image
as.ro
image
playtech.ro
image
www.fanatik.ro
image
www.cancan.ro
image
www.viva.ro
image
www.unica.ro
image
playtech.ro
image
www.stiripesurse.ro
image
www.stiripesurse.ro
image
okmagazine.ro
image
okmagazine.ro
image
historia.ro
image
historia.ro
Youtube, foto shutterstock jpg
masa Craciun jpg
travel 6268605 1280 jpg
Radu Lupu
WhatsApp Image 2025 12 28 at 18 27 08 jpeg
WhatsApp Image 2025 12 28 at 18 26 59 jpeg
bright 1853624 1280 jpg
adevarul jpg
image
actualitate.net
image
actualitate.net