Gafă uluitoare! Un tânăr s-a tratat de o tumoare cerebrală, dar a murit de sete

Ultima actualizare:

Kane Gorny fusese internat în spital deoarece avea nevoie de tratament pentru a ţine sub control nivelul hormonilor, după ce reuşise să supravieţuiască unei tumori cerebrale, potrivit metro.co.uk.

Ancheta a stabilit că tânărul Kane Gorny a murit după mai multe greşeli ale unor asistente "leneşe şi indolente" de la spitalul St. George din sudul Londrei.

Mama lui, Rita Cronin, a povestit în faţa judecătorilor care se ocupă de acest caz că personalul medical al spitalului a refuzat să o asculte atunci când le spunea că fiul ei nu a primit medicamentele de care are nevoie.

De asemenea, Rita a mai declarat că, într-o zi, a primit un telefon de la Kane în care acesta i-a spus că nu îi da nimeni nimic de băut şi că a sunat la poliţie pentru a primi ajutor, însă ofiţerii care au răspuns apelului au fost îndepărtaţi de infirmiere, care le-au spus că pacientul este pur şi simplu într-o stare confuză.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
supermarket, foto shutterstock jpg
haine patate ulei istock jpg
casa vara canicula istock jpg
trandafiri istock jpg
sergiu celibidache 01 foto arhiva personala serge celibidachi jpg
bebelus venezuela captura video jpg
fabrica galati1 jpeg
cocktail pexels jpg
image
image