Incredibil! A supravieţuit două luni în maşina sa îngropată în zăpadă

Ultima actualizare:

Maşina sa a fost descoperită vinei de un bărbat aflat pe un scuter pentru zăpadă, pe un drum necirculat din nordul Suediei. El a observat că cineva de mişcă la bordul automobilului şi a anunţat poliţia.„Am fost informaţi vineri că o persoană a fost găsită într-o maşină acoperită cu zăpadă în pădure, la peste 1,5 kilometri de drumul principal”, a declarat un poliţist suedez, pentru AFP.

Membrii echipelor de salvare au găsit în automobilul blocat în zăpadă un bărbat în vârstă de aproximativ 40 de ani, într-un sac de dormit „în stare foarte proastă”. Victima era înfometată şi incapabilă să vorbească sau să meargă.

Nu se ştie cât timp a petrecut bărbatul blocat în maşină, dar este probabil să fi ajuns înainte să înceapă să ninsoarea. Poliţia estimează că el a ajuns acolo în luna decembrie şi a supravieţuit mâncând zăpadă. În această zonă, temperatura a atins recent minus 30 de grade Celsius.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image png
incendiu 1 jpg
consum jpg
index (1) webp
artemis jpg
image png
index webp
pexels presentsquare 3435837 5591131 jpg
image
image