Invazie extraterestră deasupra Europei? Google ne bagă la idei - VIDEO

Ultima actualizare:

    Google Maps aprinde imaginaţia iubitorlor de SF
Google Maps aprinde imaginaţia iubitorlor de SF

Dacă ar fi să ne luăm după imaginile din satelit ale lui Google, cerul Europei este plin de OZN-uri.

Graţie sistemului de filmare din diversele zone ale globului de pe website, invazia extraterestră ar fi avut loc pe cerul a două oraşe europene. O figură incandescentă a apărut în Porto, Portugalia, în timp ce o presupusă navă spaţială cenuşie şi-a făcut apariţa în L'Aquila, Italia.

Forumurile au fremătat de teorii privind identitatea celor două obiecte. Unele persoane au descris fenomenele ca fiind urme ale unei misiuni extraterestre abandonate sau porţi către un univers paralel. Altele, mai sceptice, au sugerat că imaginea din Porto ar fi o picătură de apă căzută pe lentila camerei de luat vederi, în timp ce obiectul din Aquila ar fi nimic altceva decât un beţişor lipit de obiectiv.

Imaginile pot fi vizualizate pe site-ul Google AICI şi AICI.

image

Imaginaţia pasionaţilor de civilizaţii extraterestre a fost aprinsă astăzi şi de o filmare a unui amator, în care se poate vedea o navă ciudată, de formă triunghiulară,  ce-şi face de lucru pe cer, noaptea. Pasionaţii de SF încă dezbat: să fie OZN sau avion militar?

Vezi aici VIDEO



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image png
full shot senior man with yoga mat jpg
fructe freepik1 jpeg
Dronă Constanța FOTO Facebook
varza gratis jpg
6e1320f4 58e6 4a97 801b 91a59766ae52 jpg
Coiful de aur de la Coțofenești furat din Muzeul Drents din Olanda Foto Drents Museum
641423328 17935460523174840 6725275364538285152 n jpg
image
image