Ladislau Boloni: "Am smuls un egal"

Ultima actualizare:

    Boloni, nemulţumit de jocul echipei
Boloni, nemulţumit de jocul echipei

Ladislau Boloni, antrenorul formaţiei de fotbal Standard Liege, a recunoscut că se simte 'uşurat' după egalul (1-1) smuls în prelungiri la Alkmaar, în Grupa H a Ligii Campionilor, deşi evoluţia jucătorilor săi nu l-a mulţumit pe deplin, informează site-ul clubului belgian.

"Am smuls un egal. Aşezarea noastră în teren nu a fost pusă în dificultate decât de jocul combinativ specific olandezilor. În prima repriză mi s-a părut că această echipă a lui Alkmaar era abordabilă. Ar fi trebuit să fiu mai agresiv, altfel spus să întăresc mijlocul terenului", a spus Boloni, care a adăugat că nu a reuşit să-i facă pe elevii lui să joace mai aproape de poarta adversă.

"Am obţinut primul nostru punct în Liga Campionilor, ceea ce poate fi un lucru foarte bun dacă reuşim să confirmăm pe teren propriu. Când eşti condus până în minutul 90, aş minţi dacă aş spune că nu mă simt uşurat", a afirmat tehnicianul român.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
Friptură din carne roșie FOTO Shutterstock
Timișoara, destinația anului FOTO Shutterstock
Aer conditionat FOTO Shutterstock jpg
mihaela bilic slabit colaj facebook pixabay jpg
virus ebola foto shutterstock
infractori canada romani jpg
urs soricei captura video jpg
diana sosoaca vladimir putin jpg
image
image