300 de elevi au fost evacuaţi de la o şcoală din Medgidia, în urma unui incendiu

Ultima actualizare:

    Trei sute de elevi au fost evacuaţi, miercuri după-amiază, de la o şcoală din Medgidiafoto: News.ro
Trei sute de elevi au fost evacuaţi, miercuri după-amiază, de la o şcoală din Medgidiafoto: News.ro

Trei sute de elevi au fost evacuaţi, miercuri după-amiază, de la o şcoală din Medgidia, după ce a izbucnit un incendiu la un panou electric. Focul a fost stins de personalul şcolii, până la sosirea pompierilor.

Potrivit reprezentanţilor Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă Dobrogea, pompierii au fost solicitaţi să intervină la un incendiu izbucnit la şcoala Lucian Grigorescu din Medgidia.

 Acolo s-au deplasat patru autospeciale cu apă şi spumă, un echipaj de descarcerare, o autoscară. În momentul în care echipele de intervenţie au ajuns la şcoală focul fusese stins. Incendiul s-a manifestat la un panou electric şi a fost stins de personalul şcolii. Un număr de 300 de elevi şi 20 de cadre didactice şi personal auxiliar au fost evacuaţi.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
somn copii pixabay jpg
somon peste dieta masa istock jpg
vivolino kotor 812818 jpg
young man climbing stairs pedestrian subway jpg
living room 1835923 1280 jpg
spania ambulanta foto flickr png
BeFunky collage   2026 04 11T162930 604 jpg
Palas Iasi 7 1024x682 jpg
image
image