Atenţie la ce cumpăraţi de Paşte! 1.600 kg de carne de miel, confiscate de poliţişti

Ultima actualizare:

Carnea de miel, care urma să fie vândută la carcasă, nu era ştampilată conform legii de angajaţii Autorităţii Naţionale Sanitare Veterinare şi pentru Siguranţa Alimentelor. Bucureştenii care urmau să cumpere această carne pentru masa de Paşte riscau să se îmbolnăvească, întrucât produsele nu au fost verificate de un medic veterinar înainte de a ajunge în galantare.

Oamenii legii cred că mieii au fost sacrificaţi într-un abator neautorizat, deoarece bărbatul care deţinea carnea nu a putut prezenta un certificat sanitar-veterinar de avizare a mărfii, spun reprezentanţii Poliţiei Capitalei. Toată marfa a fost predată angajaţilor Direcţiei Sanitar Veterinare Bucureşti în vederea distrugerii.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
Michael Jackson 01 foto GettyImages 88688373 jpg
Drapel Romania MAPN FOTO MAPN jpg
vama bulgaria profimedia jpg
667603927 1490937755734158 7052397436228229917 n jpg
image png
image png
Pensionari făcând calcule FOTO: Shutterstock
canicula bucuresti jpg
image
image