Bucureștenii s-au călcat în picioare ca să prindă un voucher pentru bicicletă

Ultima actualizare:

    Voucherele se dau pe principiul „primul venit, primul servit”Foto: Inquam Photos/ Octav Ganea
Voucherele se dau pe principiul „primul venit, primul servit”Foto: Inquam Photos/ Octav Ganea

Cozi la voucherele pentru biciclete oferite de Primăria Capitalei. Ieri s-a dat startul înscrierilor și, pentru că programul funcționează pe principiul ,,primul venit, primul servit", bucureștenii s-au înghesuit să depună cererile. Asta, chiar dacă în Capitală nu există decât extreme de puține piste pentru bicicliști.

Luni, dis de dimineaţă, sute de oameni s-au strâns la Centrul pentru Relaţii cu Cetăţenii al Primăriei Generale. Asta, pentru a putea beneficia de unul dintre cele cinci mii de vouchere în valoare de cinci sute de lei fiecare, prin care îşi pot cumpăra de la biciclete la trotinete sau dispozitive Segway. În jurul orei 17, oamenii au fost anunţaţi că pot depune cereri pentru voucher şi online. Însă bucureştenii nu au renunţat aşa uşor, de teamă să nu rămână cu buza umflată. Iar în aceste condiţii, nu a durat mult până ca spiritele să se încingă. De cealaltă parte, consilierii din opoziţie acuză că activitatea din Primărie a fost blocată, din cauză că toţi angajaţii au fost obligaţi să lucreze doar cu bucureştenii care au încercat să pună mâna pe un voucher.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
Michael Jackson 01 foto GettyImages 88688373 jpg
Drapel Romania MAPN FOTO MAPN jpg
vama bulgaria profimedia jpg
667603927 1490937755734158 7052397436228229917 n jpg
image png
image png
Pensionari făcând calcule FOTO: Shutterstock
canicula bucuresti jpg
image
image