Ce eleganți au fost Klaus și Carmen Iohannis! S-au întâlnit, din nou, cu Donald Trump

Ce eleganți au fost Klaus și Carmen Iohannis! S-au întâlnit, din nou, cu Donald Trump

Ultima actualizare:
simeon stalpnicul png

Preşedintele Klaus Iohannis s-a întalnit miercuri cu omologul său american, Donald Trump, la recepţia tradiţională în onoarea şefilor de delegaţie participanţi la ONU, fotografia de la acest eveniment fiind publicată pe pagina de Facebook a şefului statului.

Preşedintele Klaus Iohannis a publicat, pe pagina sa de Facebook, o fotografie de la recepţia organizată de omologul său american, Donald Trump, marţi seară.

Liderul de la Palatul Cotroceni a publicat, pe pagina sa de Facebook, o fotografie realizată la recepţia tradiţională oferită de Donald Trump, cu prilejul sesiunii Adunării Generale a ONU.    În fotografie apar Klaus Iohannis şi soţia sa, Carmen Iohannis, în timp ce Donald Trump e însoţit de soţia sa, Melania Trump.   

Prima doamnă a României a optat pentru o rochie bleu, asortată cu cravata lui Klaus Iohannis, în timp ce Melania Trump a avut o rochie neagră.  

Preşedintele Klaus Iohannis a obţinut un succes personal în SUA, prin faptul că Donald Trump l-a identificat drept garant al luptei împotriva corupţiei, iar România, ca ţară, s-a asigurat că SUA vor interveni în cazul unei agresiuni din partea Rusiei, susţin specialiştii contactaţi de „Adevărul“. De asemenea, rezultatele întrevederii au fost considerate pozitive şi de presa internaţională.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image png
image png
eclipsa inelara istock jpg
image png
Ploile torențiale au făcut ravagii în șase județe și în București. FOTO: ISU
image png
furtuna jpeg
image png
image
image