Ce poți face în aeroport înainte urci în avion

Ultima actualizare:

    Expoziția de caricaturi grafice a fost lansată astăzi, în Terminalul Plecări
Expoziția de caricaturi grafice a fost lansată astăzi, în Terminalul Plecări

Expoziție de grafică în Aeroportul Henri Coandă! Asta poți vedea dacă te pregătești să pleci din țară cu avionul. Lucrările se află expuse la Terminalul Plecări.

Pasagerii care vor traversa culoarul expozițional din Terminalul Plecări al aeroportului vor putea admira lucrările unor nume de marcă ale caricaturii românești și internaționale, laureați cu numeroase premii internaționale: Cristian Topan, Puiu Găzdaru, Gabriel Rusu, Pavel Constantin, Eduard Mattes, DoruAxinte, Nicolae Lengher și Liviu Stănilă.

De asemenea, sunt expuse și lucrări realizate în 1945 de Vasile Scripcaru, caricaturist și aviator în al doilea război mondial.

Expoziția de grafică satirică ”Viața între două avioane – Aviatori celebri” a fost lansată astăzi, la ora 12.30, de Uniunea Caricaturiștilor și Federation of Cartoonists Organisations Romania, în parteneriat cu Compania Națională Aeroporturi București.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
BOLOJAN GRINDEANU INQUAM jpg
benzina in lume jpg
cel mai bun ulei de masline jpg
BeFunky collage   2026 04 20T123144 915 jpg
rumen radev bulgaria jpg
cutremur japonia  jpg
thorstenf people 3269822 jpg
carusel png
image
image