Cioacă i-a trimis o scrisoare ministrului de Interne!

Cioacă i-a trimis o scrisoare ministrului de Interne!

Ultima actualizare:

În scrisoarea trimisă ministrului Radu Stroe, avocata lui Cioacă face referire la chestorul Vasile Voirel, care a făcut dezvăluiri despre anchetarea cazului Elodia Dinescu.

"Vasile Viorel nu are calitatea de a face dezvăluiri dintr-un dosar penal ce priveşte o infracţiune pentru investigarea căreia competenţa revine procurorului. Vasile Viorel a făcut afirmaţii false – în contradicţie cu realitatea faptică, în scopul de a manipula opinia publică. Astfel, Vasile Viorel a afirmat că probele de sânge au fost ridicate din apartamentul clientului meu după o perioadă de timp îndelungată, în care apartamentul a fost sigilat.", se arată în scrisoarea transmisă ministrului Radu Stroe.

Dosarul în care Cristian Cioacă este judecat pentru omor calificat şi profanare de morminte va fi judecat de magistraţii Tribunalului Argeş. Primul termen a fost stabilit pentru data de 4 martie.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
Joe Biden shutterstock 2551316423 jpg
accident brasov jpg
cutremur romania jpeg
Politia, foto Shutterstock jpg
Design fără titlu (5) png
litoral romania   foto ovidiu oprea jpeg
copil cazut din duba jpg
Mamaia Nord jpg
image
image