Circul Globus, spectacol grandios în aer liber

Ultima actualizare:

    Intrarea la spectacol este liberă
Intrarea la spectacol este liberă

Una dintre cele mai îndrăgite instituţii din Capitală, Circul Globus, sărbătoreşte 50 de ani de existenţă cu un spectacol grandios în aer liber.

Spectacolul va avea loc vineri, în Parcul Tineretului (intrarea Şincai), cu începere de la ora 21.00. Alături de circarii români de la Globus, vor urca pe scenă artiştii marilor circuri din Italia, Spania şi Serbia, invitaţi să evolueze şi la ediţia a IV-a a Festivalului Internaţional de Artă a Circului.

Organizatorii promit un show de zile mari, în care vor evolua nu mai puţin de 200 de artişti de muzică, circ, teatru şi dans. Intrarea la spectacol este liberă.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
Conferință la Muzeul Drents (Assen) despre recuperarea coifului de la Coțofenești și a două brățări de aur. FOTO Inquam Photos / Vincent Jannink
Romani la aeroport  Sursa Freepik com jpg
elon musk epa efe jpg
femeie executare iran jpg
Benzinărie în București - motorina - benzina - pompa FOTO Shutterstock
image png
bolojan pnl jpg
Podul prieteniei FOTO FN ITPF Giurgiu jpg
image
image