Culmea prostiei: Un şofer din Sălaj, prins de trei ori în 10 zile beat la volan şi fără permis

Ultima actualizare:

Nicolae Ş., tânărul de 33 de ani din Buciumi, prins lunea trecută de poliţiştii din Zalău conducând beat şi fără permis, la 45 de minute după ce lucrătorii Postului de Poliţie Agrij tocmai îi suspendaseră permisul pentru conducere sub influenţa alcoolului, a recidivat. El a fost prins din nou, în această dimineaţă, conducând prin Zalău, tot fără permis şi tot într-o stare euforică, având o îmbibaţie alcoolică de 0,92 mg alcool pur în aerul expirat.

Potrivit purtătorului de cuvânt al Inspectoratului de Poliţie al Judeţului Sălaj, Tincuţa Dumuţa, tânărul a fost prins de poliţişti în jurul orei 4.40, în această dimineaţă, în timp ce conducea pe strada Tudor Vladimirescu din Zalău. Pe lângă faptul că permisul îi fusese suspendat săptămâna trecută pentru conducerea sub influenţa alcoolului, la testarea cu aparatul alcooltestul s-a dovedit că acesta băuse din nou înainte de a se urca la volan fără permis.

El este cercetat acum pentru două infracţiuni, mai exact pentru conducere fără permis pe drumurile publice şi pentru conducere sub influenţa alcoolului.



Parteneri

image
www.fanatik.ro
image
observatornews.ro
image
www.antena3.ro
image
www.gandul.ro
image
as.ro
image
playtech.ro
image
www.fanatik.ro
image
www.cancan.ro
image
www.viva.ro
image
www.unica.ro
image
playtech.ro
image
www.stiripesurse.ro
image
www.stiripesurse.ro
image
okmagazine.ro
image
okmagazine.ro
image
historia.ro
image
historia.ro
ceai somn jpg
Somn - dormit - pozitie de somn FOTO Shutterstock
Mircea Fechet, ministrul Mediului și Nicolae Ciucă, președintele Senatului, participă la evenimentul de lansare a Sistemului Garanţie-Returnare RetuRO la un supermarket din București. FOTO Inquam Photos / George Călin
image png
shutterstock tribunal justitie jpeg
Mario Iorgulescu FOTO Instagram Adrian Călin jpg
anita6 jpg
2025 12 02 Inquam Photos / George Calin  instant 2145 jpg
image
actualitate.net
image
actualitate.net