Cum de a scăpat Cioacă? Procurorii au găsit o pată de sânge sub parchet

Ultima actualizare:

    Poliţistul Cristian Cioacă  (36 de ani)  a venit astăzi la  Tribunalul Bucureşti fără nici  o urmă de îngrijorare pe chip
Poliţistul Cristian Cioacă (36 de ani) a venit astăzi la Tribunalul Bucureşti fără nici o urmă de îngrijorare pe chip

Libertatea poliţistului Cristian Cioacă a atârnat de un fir de păr, miercuri seară, când a fost dus de procurori în faţa judecătorilor, pentru eliberarea mandatului de arestare preventivă.

Chiar dacă magistratul a fost pus în faţa unor noi probe zdrobitoare, acesta a dat dovadă că firul de păr se poate transforma într-o funie salvatoare şi poliţitul acuzat de procurori că şi-a ucis soţia şi apoi a scăpat de cadavru a rămas tot în libertate. Una dintre probele noi aduse de anchetatori o reprezintă o pată de sânge de aproximativ 50 de cm, găsită în dormitorul conjugal al soţilor Cioacă, sub parchet.

simeon stalpnicul png

Având în vedere mărimea urmei de sânge, este greu de crezut că ea ar fi putut fi provocată accidental de Elodia Ghinescu, în timp ce se afla în cameră. Apoi, faptul că poliţistul a zugrăvit doar doi din cei patru pereţi ai dormitorului dă de bănuit. Oricum, anchetatorii au găsit atât pe pereţi, cât şi pe uniforma de poliţist a bărbatului, în maşina personală şi pe pistol urme de sânge cu profilul genetic al Elodiei.



Parteneri

image
www.fanatik.ro
image
observatornews.ro
image
iamsport.ro
image
www.antena3.ro
image
www.gandul.ro
image
as.ro
image
playtech.ro
image
www.fanatik.ro
image
www.cancan.ro
image
www.viva.ro
image
www.unica.ro
image
playtech.ro
image
www.stiripesurse.ro
image
www.stiripesurse.ro
image
okmagazine.ro
image
okmagazine.ro
image
historia.ro
image
historia.ro
image png
image png
image png
securisti foto captura video
rosie grant retete morminte instagram jpg
migdale, nuci, seminte   foto pixabay jpg
lapte istock jpg
soluții alternative de finanțare - economie
image
actualitate.net
image
actualitate.net