Dan Diaconescu va fi adus cu mandat la procesul lui Cioacă

Ultima actualizare:

    Dan Diaconescu
Dan Diaconescu

Dan Diaconescu va fi citat cu mandat în dosarul în care Cristian Cioacă este acuzat că a violat corespondenţa Elodiei. La termenul de astăzi au fost citaţi trei martori, dar Dan Diaconescu nu s-a prezentat la proces.

Afaceristul este unul dintre cei trei martori care a lipsit astăzi de la procesul lui Cioacă, însă la următorul termen va fi adus cu mandat, potrivit România TV.

Potrivit anchetatorilor, Cristian Cioacă ar fi luat legătura cu hacker-ul care l-a ajutat să spargă mailul Elodiei prin intermediul lui Dan Diaconescu, care ulterior a dat publicităţii aceste mailuri.

Cristian Cioacă este acuzat de violarea corespondenţei şi astăzi a ajuns la judecătoria Braşov unde se rejudecă acest dosar.

În sala de judecată a fost însă mama Elodiei. Femeia susţine că dosarul se tergiversează ca fostul ei ginere să scape basma curată.

De cealaltă parte, avocata lui Cioacă susţine că Cioacă a spart mail-ul ca să descopere informaţii care l-ar fi ajutat să o găsească pe Elodia.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
b00aa6d4 b2d5 4cc7 9bb4 f512fa2221d7 png
image png
image png
politisti jpg
image png
pexels irrabagon 35409287 jpg
image png
trump  jpg
image
image