Dosarul de infracţiuni informatice a lui Cioacă, trimis spre rejudecare

Ultima actualizare:

    Cristian Cioacă, arestat preventiv pentru 29 de zile. (Foto: Mediafax)
Cristian Cioacă, arestat preventiv pentru 29 de zile. (Foto: Mediafax)

Curtea de Apel Braşov a casat, astăzi, sentinţa prin care fostul poliţist Cristian Cioacă a fost achitat în dosarul de infracţiuni informatice, transmite Mediafax. Astfel, dosarul a fost trimis spre rejudecare.

Aceasta este a doua oară când dosarul este returnat Judecătoriei Braşov.

"Motivele pentru care s-a decis casarea sentinţei vor fi prezentate în motivarea sentinţei, în termen de circa 20 de zile", a spus purtătorul de cuvânt al Curţii de Apel Braşov, judecătorul Cristinel Ghigheci.

Cristian Cioacă a fost achitat, în 6 aprilie 2012, în dosarul în care a fost judecat pentru violarea corespondenţei prin e-mail a fostei sale soţii, avocata Elodia Ghinescu, conform unei decizii a Judecătoriei Braşov după rejudecarea dosarului.

Decizia a fost atacată cu recurs de avocata familiei Ghinescu, dar şi de DIICOT Braşov şi Parchetul instanţei supreme.

Curtea de Apel Braşov a admis recursurile şi a casat sentinţa.

Parteneri

image
www.fanatik.ro
image
observatornews.ro
image
iamsport.ro
image
www.antena3.ro
image
www.gandul.ro
image
as.ro
image
playtech.ro
image
www.fanatik.ro
image
www.cancan.ro
image
www.viva.ro
image
www.unica.ro
image
www.playsport.ro
image
sportpesurse.ro
image
www.bugetul.ro
image
okmagazine.ro
image
okmagazine.ro
image
historia.ro
image
historia.ro
corn 1690387 1280 jpg
avion lufthansa facebook jpg
FEMEIE TOCURI SHUTTERSTOCK jpg
constantin si elena sfinti png
pomi fructiferi sfaturi pomii fructiferi crestere pomi fructiferi plantare sfaturi trucuri scaled jpeg
par vopsit vopsea istock jpg
pisica laptop istock jpg
Nicusor Dan si Mirabela Gradinaru in Amalin by Andreea Raicu   Facebook jpg
image
actualitate.net
image
actualitate.net