Elevii noștri, cei mai buni la Informatică. Lotul național a primit trei medalii la Olimpiada Europei Centrale

Ultima actualizare:

    Lotul național de informatică a obţinut trei medalii
Lotul național de informatică a obţinut trei medalii

Lotul național de informatică a obţinut trei medalii (o medalie de aur şi două medalii de argint) la a 26-a ediţie a Olimpiadei de Informatică a Europei Centrale (CEOI).

Theodor Pierre Moroianu, elev în clasa a XII-a la Liceul Internațional de Informatică din București, a luat medalia de aur. Medaliaţii cu argint sunt:  Laura Ioana Georgescu (clasa a XII-a/Liceul Internaţional de Informatică din Bucureşti) și Bogdan Sitaru (clasa a XII-a/Colegiul Naţional „Dinicu Golescu" din Câmpulung Muscel, jud. Argeș). La concursul din acest an au participat 55 de concurenți din 14 ţări. Prima ediţie a Olimpiadei de Informatică a Europei Centrale s-a desfăşurat în România, în 1994, la Cluj-Napoca, la iniţiativa ţării noastre. 



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
Drapel Romania MAPN FOTO MAPN jpg
vama bulgaria profimedia jpg
667603927 1490937755734158 7052397436228229917 n jpg
image png
image png
Pensionari făcând calcule FOTO: Shutterstock
canicula bucuresti jpg
romani marea britanie jpg
image
image