Fost polițist-proxenet primește daune de 12.000 lei pentru condițiile de detenție

Ultima actualizare:

    Fostul poliţist s-a plâns că a făcut râie în detenţie
Fostul poliţist s-a plâns că a făcut râie în detenţie

Ovidiu Giţan, un fost poliţist din Timişoara, condamnat definitiv la doi ani şi opt luni de închisoare cu suspendare în dosarul „minore pentru VIP-uri”, trebuie să primească daune morale 12.000 de lei pentru că, în perioada în care a fost arestat preventiv, a fost ţinut în arestul IPJ Timiş în condiţii improprii şi a făcut râie, scrie adevarul.ro.

Din interceptările realizate de DIICOT reiese cum un client căruia Gîţan îi plasa fete îl alinta pe polițist cu apelativul „tata căţelelor din Timişoara”.După condamnarea cu suspendare primită, Ovidiu Giţan a fost dat afară din Poliţie. Fostul poliţist a dat, însă, în judecată IPJ Timiş şi IGPR, cerând daune morale de 15.000 de lei, din care a obținut 12.000 de lei. Sentinţa a fost decisă de Judecătoria Timişoara, dar nu este definitivă, fiind atacată cu apel la Tribunalul Timiş. 



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
Zona Moeciu Foto Lucian Ignat jpg
cai maltratati la un targ din satu mare foto kola kariola png
Canicula caldura vara FOTO Shutterstock jpg
porumb istock jpg
bucuresti piata unirii foto pixabay jpg
piscina istock jpg
P 20 Sfintii Petru si Pavel WC jpg
WhatsApp Image 2026 06 28 at 13 39 33 jpeg
image
image