Ion Iliescu, din nou audiat în dosarul Mineriadei

Ultima actualizare:

    FOTO: INQUAM
FOTO: INQUAM

Fostul președinte Ion Iliescu (86 ani) s-a a ajuns în această dimineață (16 ianuarie), la Parchetul General pentru a declarații în ”Dosarul Mineriadei” în care este acuzat de crime împotriva umanității.

Ion Iliescu s-a prezentat în acastă dimineață (16 ianuarie) la Parchetul General, unde a fost chemat pentru declarații în dosarul Mineriadei din 13-15 iunie 1990, în care a fost pus sub acuzare pentru infracţiuni contra umanităţii, alături de mai multe persoane, printre care Petre Roman, Gelu Voican Voiculescu, Virgil Măgureanu, Andrei Pleșu şi Miron Cozma, scrie adevarul.ro.

”Eu nu am să-mi reproșez nimic din nicio perioadă”, a afirmat fostul președinte când a fost întrebat de acuzațiile ce îi sunt aduse în acest dosar.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
liliac apuseni jpg
livrator mancare foto shutterstock png
image png
Design fără titlu (5) png
tren cfr calatori oprit jpg
tanczos barna ursi jpg
index jpeg
image png
image
image