Milionarul Liviu Jitea şi alţi şapte suspecţi au fost arestaţi

Ultima actualizare:

Omul de afaceri Liviu Jitea şi alţi şapte suspecţi au fost arestaţi preventiv, ieri, de Tribunalul Galaţi, în dosarul de contrabandă cu alcool. Procurorii DIICOT au propus arestarea preventivă a 18 persoane, dar instanţa a reţinut doar 8, motiv pentru care au făcut recurs, informează Mediafax.

Faţă de celelalte perosane implicate în acest caz s-a impus măsura preventivă a interdicţiei de a părăsi localitatea pentru 30 de zile.

Procurorii şi poliţiştii au făcut, vineri, 59 de percheziţii în Vrancea, Galaţi şi Brăila, la sediile unor firme şi la locuinţele unor persoane suspectate că fac parte dintr-o grupare infracţională organizată, constituită în iulie 2011. Potrivit anchetatorilor, liderul acestei grupări era omul de afaceri Mircea Liviu Jitea, cu o avere estimată la circa 60 de milioane de euro.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
cum aratanoul buletin electronic romani  jpg
image png
image png
ruj jpg
image png
foto1 copii mar jpg
baza jos jpg
front 1 jpg
image
image