Mitropolitul Clujului: «5 milioane de români sunt plecaţi la muncă în străinătate»

Ultima actualizare:

Rugăciuni de la Mitropolitul Clujului, Andrei Andreicuţ, pentru întoarcerea acasă a diasporei.

În predica de Bobotează, înaltul prelat din Ardeal a anunţat că 5 milioane de români sunt plecaţi la muncă în străinătate din motive obiective, dar că a venit momentul să vină acasă.

“(…)Tare am vrea să se regenereze satele noastre româneşti. Această împuţinare a populaţiei este şi pentru că nu este foarte mare natalitatea, dar e în mod deosebit pentru că aproape cinci milioane de români au plecat pe alte plaiuri. Au plecat din motive obiective, pentru pâinea cea de toate zilele. Dar încet-încet s-a creat un curent şi tare am dori ca el să îşi schimbe sensul şi să revină acasă”, a fost, potrivit adevărul.ro, o parte din predica mitropolitului Andrei.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
supermarket, foto shutterstock jpg
haine patate ulei istock jpg
casa vara canicula istock jpg
trandafiri istock jpg
sergiu celibidache 01 foto arhiva personala serge celibidachi jpg
bebelus venezuela captura video jpg
fabrica galati1 jpeg
cocktail pexels jpg
image
image