O cabană din Bistriţa a ars din temelii

Ultima actualizare:

Când au ajuns pompierii la faţa locului, clădirea situată în apropierea lacului de acumulare Colibiţa ardea ca o torţă. Intervenţia a fost cu atât mai grea cu cât drumul este greu accesibil şi se circulă în condiţii de iarnă.

Mai mult, motopompele au fost utilizate cu greutate, întrucât apa lacului Colibiţa era îngheţată. Potrivit purtătorului de cuvânt al ISU Bistriţa, nu s-au înregistrat victime, pompierii reuşind să împiedice focul să se propage la alte obiective din apropiere.

Se pare că incendiul a izbucnit undeva în partea din spate a cabanei, iar anchetatorii nu exclud ipoteza protrivit căreia o mână criminal să fi pus intenţionat focul. Paznicul cabanei nu era la serviciu de câteva zile, el fiind internat în spital, cu probleme de sănătate.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
curier pixabay jpg
apuseni jpg
soferita bani benzina pompa jpeg
foto guardia civil youtube png
MCZoPTQ0MCZoYXNoPWQ5NjFhZThlMWFjMTNmOTc1MGU3NjBlNDY1MDRkZDc1 thumb jpg
cbd936a9 868b 4ebb a774 24965d2d3033 jpg
ZTExNzhmNTk5MTUyYTUzNmQ1OTUxZTAwZTI2NmRkODg= thumb jpg
sine de tren FOTO: Pixabay
image
image