Cioacă se întoarce la muncă în cadrul Poliţiei! Familia Elodiei, revoltată

Ultima actualizare:

Cristian Cioacă s-a prezentat, sâmbătă dimineaţă, la sediul poliţiei din Piteşti, unde a stat în jur de 30 de minute. Apoi, însoţit de mai mulţi poliţişti, aceasta a plecat, cu o dubă, la sediul Inspectoratului de Poliţie Judeţean Argeş. Acolo s-a discutat despre reluarea activităţii profesionale a lui Cristian Cioacă, potrivit România TV.

Colegii fostului poliţist au declarat că acesta va reveni la serviciu de luni sau marţi. Va lucra ca ajutor de ofiţer de serviciu la poliţia municipiului Piteşti.

"Unde mai este justiţie în ţara noastră? Nimeni nu poate să aibă încredere într-un om care a fost condamnat chiar şi nedefinitiv la 27 de ani de închisoare pentru uciderea soţiei sale", a declarat avocata familiei Ghinescu, Crina Radu.

Fostul poliţist Cristian Cioacă, în cazul căruia Curtea de Apel Piteşti a decis revocarea măsurii de arestare, a ieşit din închisoare, vineri seară, însă decizia de eliberare nu este definitivă, potrivit Mediafax.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
mihaela bilic slabit colaj facebook pixabay jpg
virus ebola foto shutterstock
infractori canada romani jpg
urs soricei captura video jpg
diana sosoaca vladimir putin jpg
autostrada brasov fagaras jpg
ursi  jpg
Fosta platformă chimică din Târnăveni  Foto Ilie Olar  Google Earth (1) jpg
image
image