Ponta: «Orice om care se duce la o bancă cu documente false doarme la Poliţie. Diaconescu n-are nicio problemă»

Ultima actualizare:

    Victor Ponta,  prim-ministru
Victor Ponta, prim-ministru

Victor Ponta a declarat, duminică seară, la România TV că Dan Diaconescu ar trebui tras la răspundere pentru faptul că ar fi prezentat documente false la bancă. Conform premierului, faptul că patronul OTV se află în libertate este o dovadă că în România, Justiţia "lucrează cu măsuri diferite".

"Orice om care se duce la o bancă cu documente false, omul acela doarme la Poliţie. Domnul Diaconescu n-are nicio problemă. Asta înseamnă că avem o Justiţie care lucrează cu măsuri diferite. În acest fel, la următoarele licitaţii vor veni alţi oameni cu documente false care vor spune că vor şi ei la televizor", a afirmat Victor Ponta.

Primul-ministru a precizat că este de neînţeles lipsa de reacţie a Justiţiei, după episodul privatizării Oltchim:

"Sistemul bancar se protejează foarte puternic şi a doua zi după o infracţiune bancară se iau măsuri. Un om care prezintă un document fals, vă garantez că a doua zi îi bate Parchetul la uşă. Avem o mare problemă de funcţionare a Justiţiei".



Parteneri

image
www.fanatik.ro
image
observatornews.ro
image
www.antena3.ro
image
www.gandul.ro
image
as.ro
image
playtech.ro
image
www.fanatik.ro
image
www.cancan.ro
image
www.viva.ro
image
www.unica.ro
image
playtech.ro
image
www.stiripesurse.ro
image
www.stiripesurse.ro
image
okmagazine.ro
image
okmagazine.ro
image
historia.ro
image
historia.ro
1 monica pop jpg jpeg
Aleksandar Vucic FOTO EPA EFE jpg
image png
ramasite francisc assisi profimedia jpg
dobby pisoi patru urechi insta gofundme jpg
stranut jpg
pasja1000 roses 3481982 1280 jpg
INSTANT PROTEST EDUCATIE 06 INQUAM Photos Malina Norocea jpg
image
actualitate.net
image
actualitate.net