Prietenul lui Mircea Badea, de la Antena 3 în guvernul Tudose. Cu ce se va ocupa

Ultima actualizare:

    Mircea Badea și Felix Rache, prieteni și parteneri de glume la Antena 3foto: captură
Mircea Badea și Felix Rache, prieteni și parteneri de glume la Antena 3foto: captură

Felix Rache, realizatorul pastilei ”Deziluzia optică”, de la Antena 3 și bun prieten cu Mircea Badea, a fost numit consilier de stat la cabinetul premierului Mihai Tudose.

Felix Rache are o experiență de 20 de ani în presă și a lucrat, pe rând, la Jurnalul Național, Evenimentul zilei, Academia Cațavencu, Realitatea TV și Antena 3. Vineri, 30 iunie, Rache a prezentat ultima emisiune la Antena 3, iar motivul nu este vreun concediu la mare, la soare, ci cooptarea în guvernul Tudose.

Felix Rache a fost numit consilier pe probleme de comunicare și se va ocupa de proiectul centenarului Marii Unirii din 1918.

Rache este bun prieten cu Mircea badea, cei doi colaborând la multe proiecte cu pronunțată tentă pamfletară în cadrul trustului. În 2014, de exemplu, cei doi au prezentat trei provocări ”Găleata cu gheață” adaptate pentru Traian Băsescu, Elena Udrea şi Crin Antonescu.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
ambulanta, foto shutterstock jpg
cel mai mare hotel booking jpg
medic png
animal companie caine freepik jpg
scumpiri jpg
pa_femeie_shutterstock 2168923781 jpg
WhatsApp Image 2026 04 05 at 15 06 15 jpeg
echipaj artemis II profimedia jpg
image
image