Sile Cămătaru a cerut o zi de libertate pentru a-şi vizita leii

Ultima actualizare:

Pentru că au venit în număr foarte mare, rudele interlopului nu au avut loc în sala de judecată, unde sperau să-l vadă în boxa acuzaţilor. De aici a pornit scandalul. Judecătorii au fost nevoiţi să-i dea afară, ceea ce i-a nemulţumit şi a fost nevoie de intervenţia jandarmilor pentru calmarea spiritelor.

Cei care au avut „privilegiul" de a-l vedea, totuşi, pe Sile Cămătaru, l-au auzit cum le-a solicitat magistraţilor să-l lase în libertate măcar o zi, pentru a merge să viziteze leii luaţi de autorităţi de pe proprietatea fratelui său.

Animalele sălbatice, patru lei şi doi urşi, au fost duse la grădina zoologică din Bucov, în urmă cu o săptămână. Magistrații au amânat judecarea recursului pentru 12 martie, la cererea avocaţilor pentru pregătirea apărării.

Sile Cămătaru a fost arestat pe 23 februarie, ­într-un dosar privind eliberarea condiţionată a acestuia, în urma unei decizii a Judecătoriei Giurgiu necontestate de procurori, existând suspiciuni de corupţie în legătură cu modul în care a fost pus în libertate.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
thassos 5372421 1280 jpg
Ciprian Ciucu la DNA FOTO Inquam / Octav Ganea
image png
teapa imobiliara brasov jpg
medium shot woman studying library jpg
Ceas femei. Sursa de imagine: Dmitri Gromov / Shutterstock.com
Bilanţul SRI 2021 - 22 iun 2022 / FOTO Inquam Photos / Octav Ganea
tren cfr foto Adevarul eu jpeg
image
image