Ţăranii ne imploră să mâncăm sănătos

Ultima actualizare:

    Agricultorii au venit cu ştiuleţi şi legume
Agricultorii au venit cu ştiuleţi şi legume

Un protest inedit a fost ieri sub ferestrele ministrului agriculturii. Ţărani adevăraţi, producători de legume şi cereale, au venit la Bucureşti să ceară românilor să mănânce produse româneşti, fără chimicale şi să refuze mâncarea cu E-uri.

De pildă, Willy Schuster, dintr-un sat sibian, a venit cu coceni de porumb culeşi cu o zi înainte.

"Şi pe noi ne-a afectat seceta, dar uitaţi ce ştiuleţi frumoşi am cules pentru că sunt din seminţe româneşti, pe care le aveam şi acum 150 de ani", ne-a spus ţăranul. Protestatarii încearcă să convingă autorităţile să sprijine ţăranii din micile gospodării şi să interzică organismele modificate genetic, produse de marile companii.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image png
image png
GettyImages 2283212062 jpg
bagaj hotel istock jpg
Ministrul Energiei Bogdan Ivan FOTO: captură video Facebook
Smochine FOTO Shutterstock jpg
vacanta la all inclusive jpg
SAn MArino jpg
image
image