Un copil speriat de o injecţie a vrut să se arunce de la etaj

Ultima actualizare:

Speriat de idee, copilul s-a refugiat pe un balcon de la etajul 9. Pompierii au intervenit cu o auto-scară şi au ajuns până la el. Chiar şi aşa, băiatul nu s-a lăsat convins să coboare. Un colonel de la ISU Dobrogea a urcat apoi pe scară pentru a discuta cu băiatul, dar acesta nu a acceptat să dea curs rugăminţilor.

Ulterior, un medic rezident de la Pediatrie a reuşit să-l convingă să intre înapoi în spital. Medicii spun că băiatul ar fi fost supărat că nu era externat de medici. Înainte de acest incident, el ar fi înghiţit mai multe pastile ale tatălui său. Minorul urmează să fie transferat la un spital de psihiatrie din Bucureşti. Conducerea Spitalului de Urgenţă Constanţa a refuzat să comenteze acest incident.

Directorul instituţiei, Dan Căpăţână, a declarat totuşi că băiatul furase cheia de la uşa care duce spre acel balcon.



Parteneri

image
www.fanatik.ro
image
observatornews.ro
image
iamsport.ro
image
www.antena3.ro
image
www.gandul.ro
image
as.ro
image
playtech.ro
image
www.fanatik.ro
image
www.cancan.ro
image
www.viva.ro
image
www.unica.ro
image
playtech.ro
image
www.stiripesurse.ro
image
www.stiripesurse.ro
image
okmagazine.ro
image
okmagazine.ro
image
historia.ro
image
historia.ro
printul william craciun gettyimages jpg
Daniel Baluta si Sorin Grindeanu rezultate alegeri primarie Bucuresti  Foto Inquam Photos  Octav Ganea (2) jpg
Ciprian Ciucu si Ilie Bolojan  Ludovic Orban Foto Inquam Photo    Codrin Unici (4) jpg
images jpg
Bucuresti, foto Shutterstock jpg
casa lemn pexels jpg
La 79 ani, Cristian Gatu vrea sa si refaca viata jpg
Sesizare penală a IICCMER privind tratamentele neomenoase aplicate în perioada comunistă în „Spitalul pentru copii neuropsihici cronici Siret” jpeg
image
actualitate.net
image
actualitate.net